W Poznaniu też odbyły się bezglutenowe Mikołajki – relacja

15.12.2018 r. w Poznaniu odbyły się bezglutenowe Mikołajki. Zorganizowaliśmy je w Klubie Osiedlowym Kopernik Spółdzielni Mieszkaniowej „Grunwald”. Tego dnia aura dopisała, ponieważ spadł pierwszy śnieg (był zaplanowany;)).

Spotkanie zaczęliśmy pokazem Szalonego Chemika – Iwony Michałkowskiej, który bardzo zaciekawił nie tylko dzieci, ale i rodziców. Efekty niektórych eksperymentów były spektakularne. Po pokazie rodzice zajęli się rozmową i kosztowaniem różnorodnych bezglutenowych słodkości i owoców. Natomiast dzieci zasiadły do dekorowania pierników i babeczek –  był to istny pokaz talentów i pomysłowości.

Podczas przygotowywania materiałów potrzebnych do tworzenia świątecznych dekoracji odwiedził nas Święty Mikołaj. Porozmawiał z każdym dzieckiem, pytał m.in. czy było grzeczne, a następnie wręczył prezent wypełniony bezglutenowymi smakołykami.

Na koniec, gdy już pożegnaliśmy Świętego Mikołaja, dzieci wykonały ozdoby świąteczne.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyniesienie pysznych wypieków i innych wspaniałości do wspólnej degustacji. Dziękujemy także wszystkim osobom, które pomagały w przygotowaniu mikołajek, m in. Agnieszce Rutkowskiej, dietetyk Agnieszce Pompeckiej, Aśce Małuszek.

Dziękujemy także naszemu głównemu gościowi, Świętemu Mikołajowy, który znalazł czas i nas odwiedził:)

Rafał Kapciński
Oddział Poznań

Zdjęcia: Błażej Kapciński

W Poznaniu też odbyły się bezglutenowe Mikołajki – relacja