Warsztaty z makramy na noworocznym spotkaniu na Podkarpaciu

20 stycznia br. kolejny już raz, a w nowym roku po raz pierwszy, udało nam się bardzo mile spędzić czas podczas noworocznego spotkania rodzinnego. Dzięki dobremu sercu i uprzejmości Pana Jacka Szubarta, wójta gminy Rakszawa, mogliśmy skorzystać z zaplecza Młodzieżowego Schroniska Młodzieżowego „Rakowisko” w Rakszawie.

Te kilka godzin wypełnionych było zabawami integracyjnymi, rozmowami z dietą bezglutenową w tle, degustacjami pyszności kulinarnych i wyjątkowymi warsztatami z makramy. Te ostatnie okazały się strzałem w dziesiątkę! Nie tylko dzieci, ale ich kochane mamy i wolontariuszki zacięcie pracowały nad swoimi sznurkowymi arcydziełami, dbając o każdy ich szczegół. Naszą przewodniczką i mentorką była Pani Paulina, która bardzo cierpliwie i profesjonalnie poprowadziła zainteresowanych do efektu finalnego: pięknego dzieła, stanowiącego pamiątkę, która znalazła swoje miejsce w naszych domach.

Oprócz makramy można było stworzyć laurkę oraz udekorować przepyszne bezglutenowe serca i gwiazdki dla ukochanych Babć i Dziadków w przededniu ich święta. Ach, ta dziecięca fantazja, te wzory, wyznania, coś pięknego! Każdy mały człowiek z niewypowiedzianą radością ozdabiał wyśmienite słodkości. W międzyczasie zjedliśmy aromatyczny, domowy barszczyk przygotowany przez Andrzeja a wzbogacony słonymi dodatkami przyniesionymi przez uczestników oraz zachwycaliśmy się przysmakami, które zagościły na naszych stołach. Cóż dodać – bardzo lubimy te spotkania i na tym jednym na pewno nie poprzestaniemy. Czas zacząć obmyślać kolejne wydarzenie…

Natomiast nie można zapomnieć o podziękowaniach, a więc wyrażamy ogromną wdzięczność wspomnianemu już Panu Wójtowi Gminy Rakszawa Jackowi Szubartowi, Dyrektorowi Schroniska „Rakowisko” – Panu Bernardowi Kuszajowi, Pani Paulinie – instruktorce makramy, naszym uczestnikom, Iwonie, Łukaszowi i każdej osobie, która bezinteresownie włączyła się w przygotowanie naszej imprezy. Każdy z nas miał swój udział i wkład w powodzenie tego rodzinnego spotkania. Korzystając z okazji życzymy wszystkim pomyślnego roku, ciepła i wyrozumiałości od innych i wiary w moc uśmiechu.

Wolontariusze z Rzeszowa i okolic

Warsztaty z makramy na noworocznym spotkaniu na Podkarpaciu