Wieczór zimowych opowieści w Trójmieście 16 grudnia 2018 r.

Oddział Trójmiasto zaprasza dzieci członków naszego Stowarzyszenia w wieku 5-15 lat na wyjątkowy wieczór zimowych opowieści, który odbędzie się 16 grudnia 2018 (niedziela) o godzinie 17.00. Spotykamy się w Akademii Świadomego Człowieka w Gdańsku Oliwie ul. Kaprów 3A/16 ( I piętro), (blisko pętli tramwajowej). Tego wieczoru Łowcy Słów przeniosą nas w świat baśni i opowiedzą garść historii tradycyjnie związanych z przesileniem zimowym i okresem Bożego Narodzenia, a więc szczególnym momentem roku, w którym według wielu obrzędów czci się zwycięstwo Światła nad Ciemnością.
Będzie to podróż na Daleką Północ, do zimnych krain i ich tajemnic.

Łowcy Słów – Elżbieta i Groszek Stanilewicz. Miłośniczki baśni i ciekawych historii przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Wieloletnie słuchaczki i propagatorki ożywiania zapomnianej sztuki opowiadania. Są tam, gdzie zmęczeni masową kulturą słuchacze czekają na czar bezpośredniego kontaktu z żywym słowem, tradycją znaną i cenioną od pokoleń – opowiadaniem. Sztuka opowiadania to jedna z najstarszych przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata, zapraszają w egzotyczne podróże ze słowem – przekaźnikiem uniwersalnych prawd.
A my mamy nadzieję, że Mikołaj też lubi słuchać bajek i odwiedzi nas tego wieczoru ze świątecznymi podarunkami.

Ze względu na możliwości lokalowe w tym roku zapraszamy jedynie dzieci – bez opiekunów. Spotkanie potrwa 2 godziny i na ten czas dzieci pozostają pod naszą opieką, a dorośli mają czas wolny.

Na spotkanie zapraszamy wyłącznie dzieci członków Stowarzyszenia z opłaconą składką członkowską. Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres: zgloszenia@celiakia.pl w terminie do 13.grudnia br. w tytule maila należy koniecznie wpisać: Mikołajki Gdańsk, natomiast w treści maila prosimy podać: imię i nazwisko rodzica/opiekuna należącego do Stowarzyszenia oraz imię i wiek dziecka (dzieci).
Ilość miejsc jest ograniczona. Każde zgłoszenie zostania potwierdzone zwrotnym mailem.

Zgłaszając swój udział w spotkaniu potwierdzają Państwo, że zapoznali się z zasadami przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie.

Wieczór zimowych opowieści w Trójmieście 16 grudnia 2018 r.