Wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa – stan na 31.01.2019

Wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa – prezentujemy jego najnowszą aktualizację (stan na 31.01.2019). W Wykazie są umieszczone polskie firmy, które otrzymały od Stowarzyszenia prawo do umieszczania symbolu Przekreślonego Kłosa w ramach Europejskiego Systemu Licencyjnego (ELS) w 2018 i 2019 roku.

Jest co czytać: Wykaz zawiera informacje o ponad 80 firmach i ich produktach (ponad 2500). Większość produktów licencjonowanych jest powszechnie dostępnych w sieciach handlowych i mniejszych sklepach w całej Polsce, co jest największym osiągnięciem programu licencyjnego, który Stowarzyszenie prowadzi od 2009 roku.

Na polskim rynku są obecne również produkty zagranicznych firm licencjonowanych, takich jak: Schär, Provena, Nutrifree, Nèstle, Sam Mills, Schnitzer, 3Pauly, Bauckhof, Hammermühle, Molino Nicoli, Proceli, Almondy, Barkat i wielu innych.

Wykaz produktów w formie drukowanej otrzymają bezpłatnie wszyscy członkowie Stowarzyszenia (z opłaconą składką członkowską). Będzie on sukcesywnie wysyłany wraz z dziesiątym numerem naszego magazynu „Bez glutenu”.

Na polskim rynku są też inne produkty opisane lub oznaczone jako bezglutenowe. Jednak nasze Stowarzyszenie, podobnie jak wszystkie europejskie stowarzyszenia zrzeszone w AOECS, zdecydowanie poleca produkty oznaczone licencjonowanym symbolem Przekreślonego Kłosa. Takie wyroby spełniają standardy AOECS, są regularnie badane, a zakłady produkcyjne audytowane pod kątem bezpieczeństwa produkcji bezglutenowej. Więcej na ten temat: www.przekreslonyklos.pl

Wykaz produktów ze znakiem Przekreślonego Kłosa – stan na 31.01.2019