Zabawa mikołajkowa z aniołkami w Krakowie – relacja

W niedzielę,15 grudnia 2019 r. ponad 60 dzieci wraz z rodzicami wzięło udział w bezglutenowym spotkaniu mikołajkowym w Krainie Zabaw Dziecięcych ANIKINO w Krakowie.

Spotkanie rozpoczęło się od szaleństwa w sali zabaw, gdzie część dzieci wspinała się, biegała, zjeżdżała na zjeżdżalniach do basenu pełnego piłeczek lub znikała w rurze i odnajdywałasię w innych pomieszczeniach. Pozostałe dzieciaki w tym czasie spełniały się jeżdżąc na rowerkach, traktorach i innych pojazdach dostępnych w lokalu:). Animatorki malowały chętnym dzieciom buzie i wykonywały kolorowe tatuaże. Następnie dzieci pod pieczą aniołków rozpoczęły poszukiwania zaginionego pastorału. Kolejnym punktem zabawy była nauka świątecznej piosenki, która długo niosła się echem po Krainie Zabaw. 

Nagle rozbrzmiały dzwoneczki i na sali pojawił się Święty Mikołaj! Dzieci otrzymały książkę „Ola, Franek i Gucio Gluten” oraz bezglutenowe słodkości. Obdarowane dzieci przemieściły się do sali Lodowej, w której czekał na nie gość specjalny – pani Anna Kaszuba-Dębska, która zilustrowała książkę o przygodach Oli. Pani Anna opowiadała dzieciom o tym jak wyobrażała sobie postacie i tworzyła ilustracje oraz podpisywała chętnym dzieciom ich egzemplarze książki. Oprócz podpisu na kartach książki pojawiał się również ręcznie narysowany Gucio Gluten.

Część uczestników zdecydowała się przyjąć wyzwanie narysowania Gucia Glutena samodzielnie. Niektóre dzieci były tak zauroczone ilustracją baletnicy z książki, że to właśnie ją postanowiły odwzorować. Podczas warsztatów powstały piękne postacie inspirowane dziecięcą wyobraźnią.

Na koniec był czas na dalszą zabawę oraz zdjęcia grupowe i indywidualne ze Świętym Mikołajem. Podczas gdy dzieci oddawały się zabawie, rodzice rozmawiali, dyskutowali i wymieniali się doświadczeniami przy bezglutenowym poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyniesienie bezglutenowych smakołyków (poszukiwania autora/autorki sernika z prośbą o przepis wciąż trwają :-)). Dziękujemy również pani Annie Kaszubie-Dębskiej za obecność na spotkaniu oraz przeprowadzenie mini-warsztatów z rysowania Gucia Glutena.

Oddział Kraków

Zabawa mikołajkowa z aniołkami w Krakowie – relacja