Aktualności
1% podatku za 2018 rok dla Stowarzyszenia – dziękujemy!
Ministerstwo Finansów podało, że po raz kolejny podatnicy pobili rekord i w 2019 przekazali 874,4 mln zł na rzecz organizacji pożytku publicznego z 1% należnego podatku, wynikającego z rozliczenia za 2018 r. Podatkiem w 2018 r. podzieliło się 14,5 milionów osób. W naszym kraju jest niemal 9 000 organizacji uprawnionych do otrzymywania wpłat z tytułu 1% podatku. Nie możemy konkurować z największymi organizacjami, dlatego za każdym razem liczymy na Państwa – naszych członków i sympatyków, którzy wiedzą jak ważna i potrzebna jest działalność Stowarzyszenia.
Bardzo dziękujemy blisko trzem tysiącom podatników, którzy wybrali nas – Stowarzyszenie otrzymało 209 303,45 zł.
Stowarzyszenie powstało 13 lat temu z pragnienia i potrzeby polepszenia dostępu do produktów bezglutenowych oraz zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat diety bezglutenowej i celiakii. Od tego czasu skutecznie realizuje swój cel, pomagając wszystkim osobom, które muszą stosować dietę bezglutenową, nie tylko swoim członkom, ale każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje.
Aktywne działania i ciągły rozwój Stowarzyszenia nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie członków i sympatyków, również w formie przekazywania 1% podatku dochodowego w rozliczeniach rocznych. Dzięki tym wpłatom w 2009 roku mogliśmy uruchomić bezpłatny Punkt Informacyjno-Konsultacyjny i rozpocząć projekty, które stale rozwijamy.
Co finansujemy z 1%? Fundusze te są przeznaczane w całości na realizację misji Stowarzyszenia, w tym na:
- Prowadzenie Centrum Diety Bezglutenowej dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej. Udzielamy porad na miejscu w Warszawie (2 dyplomowane dietetyczki), drogą mailową lub telefonicznie. Wszystkie porady są bezpłatne i nie tylko dla członków Stowarzyszenia.
- Organizację bezpłatnych warsztatów kulinarnych, konferencji i różnego rodzaju spotkań w wielu miastach Polski – każdego roku odbywa się ich kilkadziesiąt!
- Drukowanie i bezpłatną dystrybucję materiałów edukacyjnych, w szczególności poradnika “Celiakia i dieta bezglutenowa”, który trafił już do ponad 100 000 lekarzy, dietetyków i pacjentów.
- Prowadzenie konsumenckiej akcji badania produktów pod kątem zawartości glutenu. Dzięki wpływom z 1% podatku możemy sprawdzać czy producenci oferują nam bezpieczną, bezglutenową żywność.
A to kilka Państwa opinii o działalności Stowarzyszenia, które otrzymaliśmy:
„…Dziękuję za przemiłe i przesmaczne warszaty. Cieszę się, że Was poznałam! Pozdrawiam serdecznie. Iza”
„Dzięki Waszemu magazynowi oraz cennym telefonicznym poradom, za które jestem niezmiernie wdzięczna, całkiem dobrze radzę sobie z dietą. Jadwiga”
„… Dziękuję Wam najpiękniej i najserdeczniej, jak tylko potrafię, za wiele życzliwych słów, troskę i gotowość niesienia pomocy. (…) Wspomnienia z dziesięciolecia działalności (w magazynie Bez glutenu) pokazują determinację i „wyboistą” drogę jaką przebyłyście i zapowiedź dalszej walki o prawa „bezglutków”, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Ewa”
„..Baardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia we wczorajszych warsztatach – było SUPER. Już się cieszę, że dużo fajnych potraw przygotuję na Święta Wielkanocne. Super sprawna organizacja warsztatów, tyle smacznych potraw zrobionych w różnych wersjach oraz możliwość rozmowy z innymi uczestnikami i Pracownikami Stowarzyszenia. Chętnie przyjdę na kolejny warsztat lub inne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie. Przy okazji wiem, że mój 1% trafi w dobre ręce 🙂 Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia. Małgorzata”
„… przecież to ja od Stowarzyszenia otrzymałam największą pomoc (jak pewnie wiele innych osób), może nawet bez Waszej świadomości. Przy diagnozie córki i męża od razu otrzymałam książkę i już drugiego dnia wiedziałam bardzo dużo – stanowiło to nieocenioną pomoc. Ponadto cały szereg działalności Stowarzyszenia ułatwia funkcjonowanie mojej córce, mężowi i przy tym mnie. Marta”
Działamy już 13 lat i mamy nadzieję, że nie zabraknie nam zapału na kolejne.
Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy wspierają Stowarzyszenie. Zarówno poprzez przekazywanie 1% podatku, jak i dzieląc się swoją pracą w ramach wolontariatu.
Bez Was działanie na taką skalę nie byłoby możliwe.