Celiakia – jak wytrwać? Warsztaty dla osób zmęczonych dietą

Zapraszamy 13 września 2024 r. do Białegostoku na warsztaty dla osób zmęczonych dietą bezglutenową. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Aktywności Społecznej ul. Św. Rocha 3 w Białymstoku w godz. 17:00-19:00.

Konieczność przestrzegania restrykcyjnej diety do końca życia, planowania wszelkich wyjść, imprez i wyjazdów pod kątem dietetycznym, wyższe koszty wyżywienia, częstsze wizyty u różnych specjalistów, ciągła czujność, częste niezrozumienie ze strony społeczeństwa, nawet najbliższych nam osób… Celiakia jako choroba przewlekła i nieuleczalna, a zarazem niezbyt znana, wiąże się z wieloma obciążeniami. Można być zmęczonym. Można mieć już dość. Mogą się w nas budzić różne trudne emocje – żal, złość, poczucie niesprawiedliwości i wyobcowania. I to jest jak najbardziej zrozumiałe.

Ale! Jeśli nie możemy zmienić sytuacji, to zawsze możemy zmienić nasze myślenie i nasze nawyki. Na warsztatach wspólnie przyjrzymy się temu, co zabiera siły i najbardziej nas obciąża po wielu latach bycia na diecie. Podładujemy też nasze akumulatory życiowej energii i określimy najlepsze źródła zasilania, by nie dopuścić do ich wyczerpania w przyszłości.

Zapisy na warsztaty odbywają się poprzez formularz. UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego o zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń. Serdecznie zapraszamy! Warsztaty są współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego w ramach projektu „Celiakia da się lubić”.

O prowadzącej:

Agnieszka Maria Czubata, mgr psycholog, psychoonkolog. Od ponad 10 lat pracuje z pacjentami, ich bliskimi i personelem medycznym Białostockiego Centrum Onkologii – w pracy terapeutycznej, warsztatowej oraz szkoleniowej. Jest absolwentką studiów psychologicznych ze specjalizacją kliniczną na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu psychoonkologii na SWPS we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w Krakowie w: Hospicjum św. Łazarza, Szpitalu Klinicznym im. dr. J. Babińskiego, Szpitalu Uniwersyteckim oraz Krakowskim Telefonie Zaufania, a także prowadząc różnorodne warsztaty i szkolenia z zakresu komunikacji w medycynie, opieki nad osobą przewlekle chorą, efektywnego radzenia sobie ze stresem oraz zdrowego myślenia. Aby móc lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów, nieustannie wzbogaca swój warsztat pracy. Ukończyła wiele specjalistycznych kursów i szkoleń z zakresu psychoonkologii, kurs Racjonalnej Terapii Zachowania oraz szkolenia Terapii Simontonowskiej. Pasjonuje ją spotkanie z drugim człowiekiem we wszystkich etapach jego życia oraz piękno i różnorodność otaczającego nas świata. Prywatnie, codziennie rozwiązuje celiakowe dylematy własnych dzieci.

*Zgłaszając swój udział w potwierdzają Państwo, że zapoznali się z zasadami przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie.

**Zgłoszenie udziału w wydarzeniu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na utrwalanie wizerunku w wydarzeniu, jak również na umieszczanie zdjęć, zawierających wizerunek, zarejestrowanych podczas wydarzenia, w relacji z wydarzenia na stronie internetowej Stowarzyszenia celiakia.pl oraz na profilach Stowarzyszenia w mediach społecznościowych, na wykorzystanie tego wizerunku w celach informacyjnych czy sprawozdawczych przez Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Celiakia – jak wytrwać? Warsztaty dla osób zmęczonych dietą