Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej – 22 i 23 listopada w Warszawie

LOGO_DNI_ALERGIIDni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to spotkanie, które będzie miało miejsce 22-23 listopada 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej objęło patronatem merytorycznym to wydarzenie. Wszyscy zwiedzający, którzy zdecydują się przybyć tego dnia będą mieli okazję nie tylko zdobyć cenne informacje, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, ale także skonsultować się z lekarzem, czy zajrzeć w zakamarki wzorcowego domu alergika. To także niepowtarzalna okazja do zapoznania się z szerokim zakresem oferty rynkowej produktów i usług z zakresu alergii i nietolerancji oraz poczynienia zakupów w promocyjnych cenach i skorzystania z licznych ofert wystawców.

Znajdą się wśród nich m.in. najbardziej cenieni producenci i dystrybutorzy:
•    sprzętu medycznego:  inhalatory, nebulizatory, testy
•    sprzętu AGD: odkurzacze, urządzenia antyroztoczowe, oczyszczacze i nawilżacze powietrza
•    pościeli antyalergicznej: kołdry, poduszki, pokrowce antyroztoczowych, poszewki antybakteryjne
•    środków na roztocza: opryski, urzadzenia UPR
•    żywności: żywność BEZGLUTENOWA, EKOLOGICZNA, bez alergenów
•    odzieży specjalistycznej: dla osób z problemami skórnymi, AZS
•    kosmetyków: linie hipoalergiczne, bez parabenów, emolienty, do skóry atopowej
•    środków czystości BIO i EKO: ekologiczne i bezpieczne dla ludzi i zwierząt rozwiązania, ciekawe alternatywy dla „chemii” domowej
•    środków farmaceutycznych

Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej to także szansa na aktywne spędzenie czasu. Osoby, które zapiszą się na warsztaty organizowane podczas wydarzenia, będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach praktycznych z ekspertami.
Pojawi się zespół z portalu ekorodzice.pl, który po raz kolejny będzie odkrywać nieocenione właściwości naturalnych pogromców brudu. Z pomocą sody oczyszczonej, octu, cytryny i boraksu zadzieją się „czary”, czyli… na własne oczy będzie można zobaczyć, że wystarczy odrobina dobrych chęci, aby w kilka minut stać się właścicielem domowego środka czystości. A wszystkie niedowiarki w końcu uwierzą, że ekologiczne sprzątanie jest o wiele tańsze, zdrowsze i mniej skomplikowane niż powszechnie się wydaje.
Dla szukających inspiracji w kuchni, warsztaty kulinarne poprowadzi Katarzyna Jankowska – autorka bijącego rekordy popularności bloga „Mama Alergika Gotuje”. Będzie można przyrządzić wspólnie Bezmleczne Śniadanie, ugotować Bezglutenowy Obiad a w niedzielę dowiedzieć się co podać na Podwieczorek Alergika i jak zorganizować Pizza Party.  Osoby, które nie zdążą zapisać się na warsztaty, będą mogły obserwować co dzieje się w  kuchni na żywo ze strefy EKO-NATURA.
Przez cały weekend podczas Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej będą odbywać się także wyjątkowe wykłady prowadzone przez ekspertów i specjalistów z zakresu alergologii, dermatologii, ekologii i żywienia. Będzie mowa o tym jak diagnozować, leczyć, ale też jak zapobiegać alergii i nietolerancji, oraz dlaczego warto żyć świadomie i dbać o środowisko. Zapraszamy Państwa już teraz do dwóch stref wykładowych, gdzie będzie można wysłuchać wystąpień gości.
Wykłady w ramach Panelu MED to okazja, by dowiedzieć się co na temat alergii, nietolerancji pokarmowych i chorób z nimi związanych do powiedzenia ma medycyna konwencjonalna. Jest to też niepowtarzalna okazja, by spotkać się z najbardziej uznanymi lekarzami i ekspertami w Polsce. Wśród zaproszonych gości pojawią się takie autorytety jak prof. Maciej Kaczmarski, wybitny specjalista w dziedzinie alergii pokarmowej i chorób przewodu pokarmowego u dzieci, twórca Kliniki Pediatrii, Gastroenterologii i Alergologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i pierwszy dyrektor Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, który w sobotę wygłosi dwa wykłady dotyczące alergii i nietolerancji pokarmowej, czy dr Lidia Ruszkowska, ordynator Oddziału Dermatologii Dziecięcej MSSW, blisko współpracująca z Fundacją Alabaster, z wykładem o atopowym zapaleniu skóry u dzieci.
Poza tym w sobotę i w niedzielę będzie okazja do spotkania z przedstawicielami z Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, którzy przybliżą na czym polega Menu bez glutenu oraz co właściwie oznacza i gdzie szukać symbolu przekreślonego kłosa na produktach bezglutenowych.
W drugiej strefie, EKO-NATURA odbędą się wykłady na temat świadomego stylu życia. Będzie można dowiedzieć się dlaczego naturalne i ekologiczne środki czystości mają znaczenie dla naszego zdrowia. Wyjątkowy gość, Reni Jusis powie jak i po co właściwie żyć Eko i jak być EKOMAMĄ. Podczas spotkania z mgr Agnieszką Sienkiewicz, doradcą żywieniowym, diet-coachem i ekspertem ds. zdrowego odżywiania w Organic Farma Zdrowia oraz z portalem Hipoalergiczni.pl porozmawiamy o tym, czy można zapobiegać alergiom już na etapie niemowlęctwa, jaką rolę mają tu emocje i jak naturalnie się bronić.

Podczas Dni Alergii, każdy zwiedzający będzie mógł wykonać bezpłatne testy i skonsultować się ze specjalistami z dziedziny alergologii, dermatologii i dietetyki, a także zajrzeć ze swoją pociechą do Strefy Relaksu, gdzie Fundacja Alabaster zaprosi m.in. do wspólnej zabawy podczas warsztatów psychologicznych.

BILETY NA DNI ALERGII I NIETOLERANCJI POKARMOWEJ DOSTĘPNE: na stronie www.dnialergii.pl oraz w dni targów na miejscu.
Cena biletów: 12 zł – bilet normalny, 8 zł – bilet ulgowy (za okazaniem legitymacji), dzieci do lat 16 – wstęp wolny. Program Dni Alergii poniżej:

dni alergii program 1 dni alergii program 2

Katalog targowy Dni Alergii dostępny jest tutaj.