FaniMani? Zobacz, jak bezkosztowo wesprzeć Stowarzyszenie!

FaniMani – brzmi dziwnie, ale to działa! Każdy z nas robiąc zakupy online może uruchomić darowizny przekazywane przez sklepy dla Stowarzyszenia. I sam nie zapłaci ani złotówki. Mechanizm jest bardzo prosty i korzystają z niego tysiące organizacji i sklepów. A średnia darowizna, którą przekazuje sklep to 2,5% wartości zakupów.

Pewnie tak jak wielu użytkowników internetu robisz zakupy online. Tak jest szybciej, łatwiej i często taniej. W 2014 roku powstał serwis fanimani.pl prowadzony przez Fundację FaniMani, organizację pożytku publicznego. Jej misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na ważne cele. Dzięki tej inicjatywie możesz pomagać bezpłatnie różnym organizacjom przy okazji zakupów w Internecie. W bazie FaniMani jest zarejestrowanych 9114 organizacji, w tym nasze Stowarzyszenie oraz ponad 1700 sklepów, które chętnie przekazują im darowizny od dokonywanych w nich zakupów.

Jak to działa?

  • Wystarczy, że wejdziesz na stronę Fanimani.pl i zainstalujesz na swoim komputerze przygotowaną specjalnie Przypominajkę, która przed każdymi zakupami wyświetli Ci podpowiedź, jeśli wybrany sklep bierze udział w akcji. Sklepów uczestniczących w tym projekcie jest aż 1703, wśród nich największe i najbardziej znane (zobacz poniżej).
  • Po wejściu na stronę sklepu internetowego zobaczysz komunikat, dzięki któremu aktywujesz darowiznę – sklep przekaże ją wybranej przez Ciebie organizacji.
  • Po aktywacji darowizny robisz zakupy jak zwykle i płacisz tyle, co zwykle. I teraz najważniejsze: średnio 2,5% wartości Twoich zakupów sklep przekaże w formie darowizny organizacji, którą wybierzesz, np. naszemu Stowarzyszeniu. Pamiętaj – to nie Ty płacisz, ale sklep w podziękowaniu za zrobione w nim zakupy dofinansowuje wybraną przez Ciebie organizację.
  • Jeśli nie chcesz instalować Przypominajki, wejdź do wybranego sklepu poprzez stronę fanimani.pl – tak też możesz uruchomić darowiznę.

Wyobraźmy sobie to na przykładzie. Chcemy kupić lodówkę w jednym z popularnych sklepów AGD. Jeśli zainstalowaliśmy wcześniej Przypominajkę, od razu po wejściu na stronę wybranego sklepu na naszym ekranie wyświetli się komunikat z pytaniem, czy chcemy aktywować darowiznę od zakupów dla wybranej wcześniej organizacji. Po kliknięciu w potwierdzenie dokonujemy zakupu lodówki, a ok. 2,5% jej wartości sklep w formie darowizny przekazuje Stowarzyszeniu. Ewentualnie wchodzimy na fanimani.pl i wybieramy swój sklep – darowizna również się uruchomi.

W taki bezkosztowy sposób możesz wspierać Stowarzyszenie każdego dnia – kiedy kupujesz na Allegro, w Empiku, rezerwujesz pobyt w apartamencie za pośrednictwem serwisu Booking.com czy korzystasz z usług innego spośród 1700 innych partnerów programu.

Może się wydawać, że 2% od kwoty dokonanych zakupów to mało. Ale to właśnie z pojedynczych złotówek wielu osób składają się tysiące! Nawet najmniejsza darowizna przekazana przez nasz ulubiony sklep pomoże Stowarzyszeniu realizować misję edukacji na temat celiakii i tworzenia lepszego świata dla osób na diecie bezglutenowej.

A może odpowiadasz za zakupy w swoim miejscu pracy i dokonujesz ich przez Internet? Wtedy także możesz nam pomagać dzięki korzystaniu podczas zakupów z Przypominajki i aktywowaniu darowizny na poczet Stowarzyszenia.

Sklepy i serwisy, które uczestniczą w projekcie fanimani.pl i dzięki zakupom w nich możesz aktywować darowiznę dla Stowarzyszenia, to np.: Allegro, AliExpress, Booking.com, CCC, Decathlon, Home&You, Empik, eobuwie.pl, Hebe, Lidl, LOT (linie lotnicze), Frisco, Media Market, Neonet, Reserved, RTV Euro AGD, Sephora, Smyk, Pyszne.pl, Wittchen i około 1700 innych.

FaniMani? Zobacz, jak bezkosztowo wesprzeć Stowarzyszenie!