Oświadczenie dotyczące LIDL Polska

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej niniejszym informuje, że rozwiązana została umowa licencyjna na używanie znaku towarowego Przekreślony Kłos z LIDL sp. z o.o. sp.k. (LIDL Polska). Nasza umowa, mimo doskonale układającej się współpracy między Stronami, musiała zostać rozwiązana w związku z odgórnymi decyzjami podjętymi przez Centralę sieci – Lidl Stiftung & Co. KG, dotyczącymi używania przez sieć LIDL własnego symbolu oznaczającego żywność bezglutenową. Decyzje podjęte w niemieckiej centrali firmy obowiązują wszystkie spółki sieci w 28 krajach Europy.

Po rozwiązaniu umowy licencyjnej produkty bezglutenowe w markach własnych LIDL Polska nie są już objęte certyfikacją i audytami Stowarzyszenia w ramach standardu AOECS.

Oznacza to również, że LIDL Polska sukcesywnie wycofuje z obrotu etykiety z licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa i wprowadza etykiety z własnym oznaczeniem. Okres przejściowy będzie trwał maksymalnie do 21 czerwca 2019 roku.

Mimo wszystko mamy nadzieję, że Centrala firmy zmieni zdanie i ponownie nawiąże współpracę ze stowarzyszeniami zrzeszonymi w AOECS, a my wrócimy do udanej współpracy z LIDL Polska.

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

Oświadczenie dotyczące LIDL Polska