Pączki na tłusty czwartek 2021

Trudno wyobrazić sobie tłusty czwartek bez pączka. Bardzo nas cieszy, że z roku na rok jest coraz więcej miejsc, w których możemy kupić pączki bezglutenowe.

Na co dzień, nie tylko z okazji tłustego czwartku, smażą je dla nas firmy Atelier Smaku, Hert i Putka. Pączki oznaczone licencjonowanym znakiem Przekreślonego Kłosa można kupić w sklepach firmowych tych firm (stacjonarnych i internetowych) oraz w sklepach z nimi współpracujących.

Pączki bezglutenowe oferują również niektóre lokale należące do programu MENU BEZ GLUTENU. Nie warto czekać do ostatniej chwili z zamówieniem, bo lista może być już zamknięta.

Eatfit24.pl – Catering – wysyłka na cały kraj

Catering oferuje pączki z marmoladą truskawkową i lukrem oraz pączki serowe. Koszt dowozu w dużych miastach to 10 zł.  Zamówienia można składać pod numerem 508 142 292 oraz 512 796 700. Szczegóły.

Białystok – Fit Cake

Zamówienia przyjmowane są do 9 lutego pod numerem 510 963 000 oraz osobiście przy Rocha 31/117. W ofercie oprócz dużego wyboru pączków są też donuty. Wszystko bez cukru, glutenu, laktozy, wegańskie. Szczegóły oferty.

Białystok – SweetFit&Eat

Pączki można zamawiać tu w wielu smakach: z konfiturą truskawkową, jagodową, nadzieniem serowym, posypane pudrem, z budyniem cytrynowym lub czekoladowym. Pączki są pieczone a nie smażone! Oprócz pączków można zamówić faworki i donuty czekoladowe z wiórkami kokosowymi czy solonym karmelem i orzeszkami ziemnymi. Zamówienia są przyjmowane do 8 lutego pod numerem 576 633 944. Szczegółowa oferta.

Białystok – Bistro Zdrowa Micha

Zamówienia na pączki można składać osobiście lub telefonicznie do 5 lutego włącznie. W ofercie są pączki z marmoladą niskosłodzone i faworki.

Ełk –  Bezglutenowa Anula

W ofercie Anuli dostępne są faworki, churros, pączki oraz obważanki. Zamówienia  można składać od 2 lutego do 9 lutego. Odbiór tylko na miejscu.

Gdynia – Bistro&Delikatesy Atelier Smaku

Zamówienia można składać do 7 lutego przez sklep internetowy. Możliwy jest odbiór osobisty w Bistro&Delikatesach. Do wyboru są: pączki z cynamonowym cukrem pudrem, faworki z trzcinowym cukrem pudrem.

Gdańsk – Fit Cake

Zamówienia można składać do 8 lutego. W ofercie dostępne są bezglutenowe pączki, donuty, eklerki.

Gdańsk – Zakręcona Cafe

Cukiernia oferuje nie tylko bezglutenowe ale też wegańskie pączki. Zamówienia przyjmowane są do końca dnia w piątek 5 lutego na pączki tradycyjne, a na donuty i pączki wegańskie do niedzieli 7 lutego pod nr tel. 508 150 821 (najlepiej sms) lub na miejscu w lokalu. Szczegóły. 

Łódź – W tym sęk

W tym sęk w ofercie ma słodką alternatywę dla pączków i faworków 🙂 Są to sękacze, również dostępne bez laktozy i bez cukru. Zamówienia można składać do 8 lutego poprzez Messenger i stronę Internetową, dostawa kurierem na terenie kraju i zagranicę. Szczegóły oferty. 

Poznań – BEZ Piekarnia bezglutenowa

W piekarniach w Poznaniu, Krakowie i Łodzi będą dostępne pączki w wolnej sprzedaży w sklepie stacjonarnym. Tylko w tłusty czwartek. Pączków nie będzie można zamawiać.

Poznań – Pizza Naturalna

W tym roku Pizzeria będzie miała w sprzedaży pączki bezglutenowe i wegańskie. Rezerwować można jedynie powyżej 5 sztuk w wiadomości prywatnej na FB, mniejsze ilości będą dostępne „od ręki” w tłusty czwartek. Pełna informacja.

Poznań – Słodkie Bez cukru

Cukiernia przyjmuje zamówienia na tłusty czwartek pod adresem mailowym cukierenka@opoczta.pl. Pełna informacja. Pełna informacja. 

Poznań – Vaniliowa Kawiarnia Cukiernia

W ofercie są pączki tradycyjne z marmoladą różaną, pączki hiszpańskie bez laktozy, pączki pieczone z powidłami bezmleczne. Zamówienia można składać przez sms pod nr tel. 509 790 219 z podaniem imienia oraz przybliżonej godziny odbioru. Pełna informacja.

Poznań – Wypiekarnia smaku

Już od wczoraj oferuje pączki drożdżowe z powidłami (z mąk jednorodnych, wegańskie). W tłusty czwartek będzie więcej rodzajów. Pączki są dostępne w wolnej sprzedaży, ale większą ilość dobrze będzie zamówić, telefonicznie: 662 117 540 lub przez FB. Pełna informacja: https://www.facebook.com/PracowniaWypiekarniaSmaku/

Rzeszów – Restauracja Kulisy 

Restauracja Kulisy w Hotelu Falcon na tłusty czwartek przygotowała bezglutenowe faworki! W swojej ofercie mają również makaroniki w 5 smakach. Zamówienia tłusto czwartkowe można składać do 9 lutego, telefonicznie 790 701 417, mailowo kulisy@hotelfalcon.pl lub poprzez messenger. Odbiór osobisty w dniach 10 i 11.02, a zamówienia z dostawą będą wysyłane 10.02. Szczegóły.

Szczecin – Bistro Jaglana 

Bistro oferuje bezglutenowe pączki wegańskie. Zamówienia można składać poprzez Messenger lub telefonicznie: 515 151 103. Szczegóły.

Warszawa – Fit Cake Ursynów

Zamówienia można składać do 8 lutego telefoniczne: 730 301 053, mailowo: fitcakewarszwa@gmail.com lub przez profil na Facebooku.  W ofercie są donuty ze słonym karmelem, kremem malinowym, białą czekoladą, polewą czekoladową. Oprócz tego wegańskie pączki z pigwą, budyniem śmietankowym, czekoladowym lub toffi.

Wrocław  – Sorrir

Pączki z Sorriru są nie tylko bezglutenowe, ale też bezcukrowe oraz wegańskie, na mąkach jednorodnych, w trzech rodzajach: bez nadzienia, z musem truskawkowym i z czekoladą. Ponieważ Sorrir jest w stanie przygotować tylko 300 sztuk pączków, więc spieszcie się z zapisami. Zamówienia przyjmowane są osobiście, telefonicznie: 503 099 817 lub przez FB. Bardzo ważne jest, aby przy zamówieniu podać godzinę odbioru! Pełna informacja.

Żory – Fit Cake

Cukiernia oferuje fit pączki bezglutenowe, w tym również w wersji dla osób na diecie keto oraz wegan, z batatami. Do wyboru są 3 nadzienia i 5 polew. Wszystkie rodzaje są bez dodatku białego cukru i nie są smażone na głębokim oleju. Zamówienia można składać do 8 lutego roku poprzez Messenger, telefonicznie: 730 260 006 lub osobiście w cukierni. Szczegóły.

A tym, którzy nie zdążą zamówić pączków polecamy przygotować je samodzielnie:) Polecamy przepis na pączki, który sprawdziliśmy wielokrotnie podczas warsztatów kulinarnych Stowarzyszenia: kuchniabezglutenowa.pl.

Pączki na tłusty czwartek 2021