Pani Doktor Barbara Kalita nie żyje

Z ogromnym żalem i przykrością informujemy o wielkiej stracie dla całej społeczności osób z celiakią. Dziś otrzymaliśmy informację o odejściu naszej Kochanej Pani Doktor. Barbara Kalita zmarła 9 stycznia w Katowicach.

Pani Doktor była wspaniałym, dobrym, przemiłym Człowiekiem, ciekawym świata i ludzi, oddaną swoim małym i dużym pacjentom Lekarką. Przez dziesiątki lat pracy zawodowej jako pediatra i gastroenterolog dziecięcy pomogła ogromnej liczbie osób. Zawsze miała wielkie serce dla pacjentów z celiakią, którą interesowała się od wielu lat. Przez kilkanaście lat pracowała na Oddziale Gastroenterologicznym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Jako osoba o mnóstwie zainteresowań i niespożytej energii, nawet po przejściu na emeryturę nadal pomagała dzieciom, pracując w poradni metabolicznej i poradni leczenia otyłości.

Pani Doktor Barbara Kalita była honorową członkinią naszego Stowarzyszenia. Znałyśmy się od wielu lat. Wielokrotnie organizowała Śląskie Dni Celiakii w Katowicach, w których uczestniczyły kolejne pokolenia jej pacjentów. Tegoroczną konferencję, o której rozmawiałyśmy w pierwszych dniach stycznia, zdążyła już tylko zaplanować, ułożyć jej program. Ale już jej nie poprowadzi…

Żegnamy ją z bólem, na zawsze pozostanie w naszych sercach…

Małgorzata Źródlak i Zarząd Stowarzyszenia

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 13 stycznia w kościele św. Piotra i Pawła w Katowicach przy ul. Mikołowskiej 32 o godz.10.00.

Pani Doktor Barbara Kalita nie żyje