Pomagamy wszystkim bezglutenowcom – 1 % podatku dla Stowarzyszenia

Szanowni Państwo,

Stowarzyszeniu od wielu lat skutecznie pomaga osobom na diecie bezglutenowej, nie tylko swoim członkom, ale wszystkim którzy potrzebują informacji i wsparcia w sprawie celiakii i diety bezglutenowej. Aktywne działania i ciągły rozwój Stowarzyszenia nie byłyby możliwe, gdyby nie 1% podatku od naszych członków i sympatyków. To dzięki pierwszym wpłatom w 2009 roku mogliśmy uruchomić bezpłatny Punkt Informacyjno-Konsultacyjny i rozpocząć projekty, które realizujemy i stale rozwijamy. W ciągu ostatnich lat Polska stała się krajem dużo bardziej przyjaznym osobom na diecie bezglutenowej.

W naszym kraju jest około 8.000 organizacji uprawnionych do otrzymywania wpłat z tytułu 1% podatku. Nie możemy „konkurować” z największymi organizacjami, dlatego liczymy na Państwa, naszych członków i sympatyków, którzy wiedzą jak ważna i potrzebna jest działalność Stowarzyszenia.

Co finansujemy z 1%? Fundusze te są przeznaczane przez nas w całości na realizację misji Stowarzyszenia, w tym na:

  • Prowadzenie Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego w Warszawie dla osób z celiakią i na diecie bezglutenowej – udzielamy porad na miejscu (2 dyplomowane dietetyczki), drogą mailową lub telefonicznie. Wszystkie porady są bezpłatne i nie tylko dla członków Stowarzyszenia.
  • Organizację bezpłatnych warsztatów kulinarnych, konferencji i różnego rodzaju spotkań w wielu miastach Polski – każdego roku odbywa się ich kilkadziesiąt!
  • Drukowanie i bezpłatną dystrybucję materiałów edukacyjnych, w szczególności poradnika “Celiakia i dieta bezglutenowa”, który trafił już do kilkudziesięciu tysięcy lekarzy, dietetyków i pacjentów.
  • Prowadzenie konsumenckiej akcji badania produktów pod kątem zawartości glutenu – dzięki wpływom z 1% podatku możemy sprawdzać czy producenci oferują nam bezpieczną bezglutenową żywność.

A to kilka Państwa opinii o naszej działalności, które otrzymaliśmy niedawno:

„…Dziękuję za przemiłe i przesmaczne warszaty. Cieszę się, że Was poznałam! Pozdrawiam serdecznie. Iza”

„..Baardzo dziękuję za możliwość uczestniczenia we wczorajszych warsztatach – było SUPER. Już się cieszę, że dużo fajnych potraw przygotuję na Święta Wielkanocne. Super sprawna organizacja warsztatów, tyle smacznych potraw zrobionych w różnych wersjach oraz możliwość rozmowy z innymi uczestnikami i Pracownikami Stowarzyszenia. Chętnie przyjdę na kolejny warsztat lub inne spotkanie organizowane przez Stowarzyszenie. Przy okazji wiem, że mój 1% trafi w dobre ręce 🙂 Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia. Małgorzata”

Dzięki Waszemu magazynowi oraz cennym telefonicznym poradom, za które jestem niezmiernie wdzięczna, całkiem dobrze radzę sobie z dietą. Jadwiga”

„… Dziękuję Wam najpiękniej i najserdeczniej, jak tylko potrafię, za wiele życzliwych słów, troskę i gotowość niesienia pomocy. (…) Wspomnienia z dziesięciolecia działalności (w magazynie Bez glutenu) pokazują determinację i „wyboistą” drogę jaką przebyłyście i zapowiedź dalszej walki o prawa „bezglutków”, co daje nam poczucie bezpieczeństwa. Ewa”

„… przecież to ja od Stowarzyszenia otrzymałam największą pomoc (jak pewnie wiele innych osób), może nawet bez Waszej świadomości. Przy diagnozie córki i męża od razu otrzymałam książkę i już drugiego dnia wiedziałam bardzo dużo – stanowiło to nieocenioną pomoc. Ponadto cały szereg działalności Stowarzyszenia ułatwia funkcjonowanie mojej córce, mężowi i przy tym mnie. Marta”

Działamy już ponad 10 lat i mamy nadzieję, że nie zabraknie nam zapału na kolejne.

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy wspierają Stowarzyszenie. Liczymy na Państwa życzliwość i hojność także w tym roku.