Relacja ze spotkania „Dieta bezglutenowa bez tajemnic” Kraków 16.11.2019

W związku z ogromnym zainteresowaniem jesienną edycją spotkania „Dieta bezglutenowa bez tajemnic”, 16 listopada 2019 w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki przy ul. Westerplatte 1 w Krakowie po raz kolejny spotkaliśmy się, by zgłębiać tajniki diety bezglutenowej.

Przy bezglutenowym poczęstunku nasza dietetyczka Joanna Kozdroń omówiła w jakich jednostkach chorobowych stosuje się dietę bezglutenową, jak powinien wyglądać jadłospis osoby, która niedawno została zdiagnozowana i krok po kroku przeprowadziła uczestników przez zasady diety ubogolaktozowej i łatwostrawnej w wersji bez glutenu. Następnie rozpoczął się temat zasad diety bezglutenowej. Dietetyczka omówiła produkty zabronione, dozwolone, najczęściej popełniane błędy oraz skutki złego zbilansowania i nieprzestrzegania diety. Na tym zakończyliśmy pierwszą część spotkania.

W drugiej części spotkania położono większy nacisk na aspekty praktyczne. Na początek omówiono zasady oznakowania produktów spożywczych według aktualnych przepisów prawnych. Następnie uczestnicy ćwiczyli umiejętność czytania etykiet i selekcji produktów ze względu na zawartość glutenu. Na koniec prowadząca spotkanie omówiła kwestię leków, suplementów diety i kosmetyków w diecie bezglutenowej, a także zaznaczyła, na co kłaść szczególny nacisk podczas przygotowywania bezglutenowych dań.

Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu.

Oddział Kraków

Relacja ze spotkania „Dieta bezglutenowa bez tajemnic” Kraków 16.11.2019