Stowarzyszenie, czyli… kto?

Kim są osoby, które na co dzień pracują w Stowarzyszeniu, opracowują materiały edukacyjne, organizują webinary, udzielają porad, dbają o rozwój programów MENU BEZ GLUTENU, Przekreślony Kłos czy Kuchnia Bezglutenowa? Poznajcie nasz super team niezawodnych kobiet, dla których nie ma rzeczy niemożliwych.

Małgorzata Źródlak

Spiritus movens i „matka” Stowarzyszenia, a przy tym od początku prezes zarządu. Kilkanaście lat temu zrezygnowała z pracy w korporacji, by móc tworzyć lepszy świat dla syna chorego na celiakię. Robi to do dziś z myślą o wszystkich osobach na diecie bezglutenowej w Polsce. Pełna pomysłów, lubi tworzyć i realizować z zespołem nowe projekty (w tym jej ulubiony – magazyn „Bez glutenu”).

Małgosia wolny czas inwestuje w samorozwój, czyta, maluje. Kocha góry, podróżowanie, kawę, a jeśli tylko nadarza się okazja – z pasją gra w piłkarzyki 😊

Paulina Sabak-Huzior

Wiceprezeska Stowarzyszenia, prawniczka, a przede wszystkim mama Mani i celiaczka.
Paulina dołączyła do naszej organizacji 13 lat temu, po jednym ze spotkań. Członkostwo nie tylko pomogło jej zmienić styl życia na bezglutenowy i uporać się z problemami zdrowotnymi, ale także spełnić pragnienie pomagania innym. Tu odnalazła swoje miejsce.

Paulina jest typem zadaniowca. Im więcej się dzieje, tym lepiej😊 Uwielbia czytać książki, kocha naturę, fascynuje ją psychologia.

Daria Kostrzewska

To chyba było zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Jeszcze jako nastolatka z celiakią Daria po raz pierwszy uczestniczyła w wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie. Od tamtej pory jest z nim bardzo związana. Początkowo jako wolontariuszka, dziś jako członkini Zarządu.

A to nie koniec tej wyjątkowej historii – w Stowarzyszeniu Daria poznała też swojego męża 😊
Kiedyś marzyła o pracy w mundurze, ale ostatecznie zwyciężyła jej natura społeczniczki. Daria jest szczęśliwą mamą dwóch córeczek. Uwielbia czytać kryminały i podróżować.

Grażyna Konińska

Dietetyczka, działa w Stowarzyszeniu od początku, jest jedną z jego założycielek. Pierwsze studia skończyła na wydziale chemii, a zatem bardzo lubi eksperymentować… w kuchennym laboratorium. To właśnie Grażyna jest autorką większości naszych kulinarnych przepisów.

Grażyna lubi czytać i spędzać czas na działce. Śmieje się, że chociaż jej rodzina od kilkunastu lat jest na diecie, to pierwszym bezglutenowym członkiem rodziny była suczka sznaucerka – bezglutenowa karma (dostępna już dawno temu) uratowała jej zdrowie.

Anna Marczewska

Ania jest na diecie bezglutenowej od ponad 30 lat. Kiedy w Warszawie otwarto pierwszą specjalistyczną piekarnię i Fundację „Przekreślony Kłos”, przygotowywała dla niej materiały informacyjne.

Z Małgosią Źródlak spotkały się najpierw na internetowym forum.celiakia.pl. Osobiście zaś na zebraniu założycielskim Stowarzyszenia.

Z wykształcenia jest biologiem i dietetyczką. Z zamiłowania psiarą (suczka Jessie zabiera Anię na długie spacery 😊). Ostatnio pochłonęła ją rodzinna genealogia.

Anna Krajewska

Ania pracuje w naszym biurze od 3 lat, ale członkinią Stowarzyszenia jest dłużej. Dołączyła do nas jako mama córki z celiakią. Obie wciąż pamiętają jedno ze spotkań dla bezglutenowych dzieci: Ania była zachwycona organizacją tego wydarzenia, Marta zaś zobaczyła, jak wielu jej rówieśników też jest na diecie, że nie jest w tym sama.

Ania jest osobą ciekawą świata – tego, co ją otacza, ale też swojego wewnętrznego. Eksploruje oba.

Natalia Lipietta

Swoją przygodę ze Stowarzyszeniem zaczęła jako wolontariuszka w Oddziale Wrocław, gdzie pomagała przy organizacji spotkań, ale również przy programie MENU BEZ GLUTENU. W Stowarzyszeniu pracuje od trzech lat. Jako jedna z dietetyczek udziela porad i odpowiada na różne wątpliwości dotyczące diety bezglutenowej.

Cieszy ją sprawczość jej działań i osiągnięcia Stowarzyszenia w popularyzowaniu wiedzy o celiakii i diecie bezglutenowej. Lubi czytać.

Barbara Domaracka

Basia jest społeczniczką. Działanie dla dobra innych ma według niej głęboki sens, daje radość i satysfakcję, których nie odnalazła w poprzednich zajęciach. Przez problemy ze zdrowiem synka trafiła do Stowarzyszenia. Otrzymała u nas wsparcie, ale też… pracę. Dzięki niej poczuła się spełniona.

W wolnych chwilach ceni sobie czas spędzony z domowymi pupilami: kotką Pusią i suczką Bellą.

Leeloo

To nasza social media ninja 😊. Woli pozostać tajemnicza, ale możecie poznać ją po efektach jej działań na Facebooku i Instagramie. Jest autorką słynnych bezglutenowych memów.

Leeloo przyciąga do siebie wszystkie zwierzęta, kocha gapić się w niebo i grać w kosza. Jest z nami i z Wami już od 8 lat. Dzięki, Leeloo!

Stowarzyszenie, czyli… kto?