Zostań wolontariuszem
Chcesz zaangażować się w wolontariat w Polskim Stowarzyszeniu Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej i zapoznać się z pracą w organizacji pożytku publicznego?
A może masz trochę wolnego czasu i chcesz nas wspomóc swoimi umiejętnościami?
Jak zostać wolontariuszem?
- Pomyśl, co chciałbyś robić jako wolontariusz w naszej organizacji, ile czasu chciałbyś poświęcić na działania oraz jaki rodzaj wolontariatu Cię interesuje.
- Skontaktuj się z biurem Stowarzyszenia, opowiedz nam o sobie i powiedz, w czym chcesz nam pomóc.
Kto może zostać wolontariuszem?
- Każdy!
- Przed podjęciem aktywności wolontariackiej zastanów się, co chcesz robić jako wolontariusz, w czym możesz być pomocny, jakie są Twoje oczekiwania. Współpraca będzie korzystna dla obu stron tylko wtedy, gdy na jej początku uda się połączyć Twoje kompetencje i zainteresowania z aktualnymi potrzebami Stowarzyszenia.
- Niezależnie od tego w jakim jesteś wieku, jakie posiadasz wykształcenie, poglądy, zawsze czekamy na Twoją pomoc.
- Jeśli jesteś niepełnoletni, musisz uzyskać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na podjęcie działalności wolontariackiej.
- Jeśli jesteś osobą niepełnosprawną, jesteś na emeryturze, pracujesz zawodowo – Ciebie również potrzebujemy. Zawsze jest praca, którą możesz pomóc wykonać.
- Pamiętaj! Przy planowaniu zakresu Twojej pracy wolontariusza, Twoja działalność będzie uzupełnieniem pracy pracowników etatowych, a Twoja osoba wsparciem dla personelu.
Czy jako wolontariusz mogę pracować jedynie w Warszawie?
- Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej działa w 15 miastach Polski! Zapytaj o wolontariat w Twoim mieście tutaj.
W czym mogę pomóc jako wolontariusz?
- Możliwości pomocy w Stowarzyszeniu jest bardzo wiele.
- Możesz być odpowiedzialnym za: konkretne zadanie, jakiś wycinek działalności/projektu, prowadzenie tematycznych zajęć z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, seniorami, adresowanie kopert, konsultowanie w dziedzinie, w której masz doświadczenie lub koordynowanie jakiegoś przedsięwzięcia np. organizowanie imprezy (Mikołajki, Dzień Dziecka, warsztaty kulinarne, itp.). O głównym projektach Stowarzyszenia możesz przeczytać tutaj.