Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej jest największą organizacją pożytku publicznego pomagającą osobom na diecie bezglutenowej, jedyną o zasięgu ogólnopolskim i prowadzącą wszechstronne działania na rzecz polskich bezglutenowców i ich rodzin.
Przez całe lata w Polsce temat celiakii i diety bezglutenowej był bardzo zaniedbany. 15 osób w 2006 roku postanowiło to zmienić powołując do życia organizację, która rozpoczęła bardzo aktywne działania na rzecz poprawy jakości życia osób na diecie bezglutenowej. Od tego czasu „bezglutenowa rzeczywistość” w Polsce zdecydowanie się poprawiła. A nas przybywa – w Stowarzyszeniu jest już ponad 5000 członków, mamy oddziały w kilkunastu miastach. Skupiamy osoby z celiakią, alergią na gluten, rodziców chorych dzieci, lekarzy, dietetyków i wszystkie osoby zainteresowane tematyką.

Aktywne działania Stowarzyszenia doceniane są przez osoby, którym pomagamy, współpracujących z nami lekarzy i dietetyków nie tylko w Polsce, ale także za granicą (Association of European Coeliac Societies AOECS).

Od roku 2008 Stowarzyszenie ma status organizacji pożytku publicznego (nasz KRS: 0000 27 37 81).  Kontakt do Oddziałów Stowarzyszenia w poszczególnych miastach: tutaj. O tym co robimy w poszczególnych miastach można przeczytać tutaj.

Naszą misją jest praca nad tym, aby Polska była krajem coraz bardziej przyjaznym osobom na diecie bezglutenowej, co krok po kroku skutecznie realizujemy. Pracujemy nad zwiększeniem świadomości na temat celiakii, poprawą wykrywalności choroby oraz poprawą jakości życia osób na diecie bezglutenowej.

Jakie są korzyści z bycia członkiem naszego Stowarzyszenia? O tym piszemy tutaj.

Nasze główne działania

  • Wydajemy magazyn Bez glutenu
  • Dzięki nam od 2009 roku w Polsce jest bezglutenowa komunia
  • Prowadzimy forum z bezglutenowymi przepisami
  • Reprezentujemy polskich celiaków za granicą (jako jedyni należymy do AOECS)
  • Uczestniczymy w konferencjach medycznych w kraju i za granicą
  • Współpracujemy z dietetykami i lekarzami z całej Polski
  • Wysyłamy członkom co miesiąc newsletter Dieta bezglutenowa
  • Obejmujemy patronatem merytorycznym obozy dla dzieci i młodzieży na diecie bezglutenowej
  • Wspieramy, radzimy, pomagamy wszystkim, którzy tego potrzebują
Do Stowarzyszenia może zapisać się każdy kto jest zainteresowany tematyką bezglutenową. Wszystkim zainteresowanym lekarzom i dietetykom wysyłamy bezpłatnie poradniki na temat celiakii, restauratorom informacje na temat możliwości przystąpienia do programu MENU BEZ GLUTENU – wystarczy się z nami skontaktować.

Zapraszamy do Stowarzyszenia! – Tutaj są informacje o tym jak się zapisać.