Stowarzyszenie

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Jesteśmy największą organizacją pożytku publicznego pomagającą osobom na diecie bezglutenowej. Jedyną o zasięgu ogólnopolskim i prowadzącą wszechstronne działania na rzecz polskich bezglutenowców i ich rodzin.

Od roku 2008 Stowarzyszenie ma status organizacji pożytku publicznego (nasz KRS: 0000 27 37 81). Liczymy obecnie ponad 4000 członków ze wszystkich zakątków Polski. Działamy m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Opolu, Częstochowie, Olsztynie, Białymstoku, Gdańsku, Toruniu, Kielcach, Szczecinie i innych miastach. Skupiamy osoby z celiakią, alergią na gluten, rodziców chorych dzieci, lekarzy, dietetyków i wszystkie osoby zainteresowane tematyką.

Naszą misją jest praca nad tym, aby Polska była krajem przyjaznym osobom na diecie bezglutenowej, co krok po kroku skutecznie realizujemy. Pracujemy nad zwiększeniem świadomości na temat celiakii, poprawą wykrywalności choroby oraz poprawą jakości życia osób na diecie bezglutenowej. Jeszcze wiele pracy przed nami, choć w ciągu ostatnich lat udało się już znacząco podnieść wiedzę na ten temat (do niedawna w kwestii celiakii w Polsce działo się bardzo niewiele…).