Stowarzyszenie nagrodzone – Złoty OTIS 2018

Szanowni Członkowie i Sympatycy naszego Stowarzyszenia,

Jest nam bardzo miło oficjalnie poinformować, że Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej otrzymało Honorową Nagrodę Zaufania „Złoty OTIS 2018” dla organizacji pacjentów. 12 kwietnia 2018 roku w Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczysta ceremonia, podczas której odebraliśmy statuetkę. W uroczystości wzięli udział – Marszałek Senatu dr Stanisław Karczewski, Wiceministrowie Zdrowia Marcin Czech i Zbigniew Król, Senator Waldemar Kraska, posłanki Beata Małecka–Libera i Lidia Gądek oraz poseł Tomasz Latos. Wykład wygłosił prof. Waldemar Priebe z Uniwersytetu w Houston.

Czujemy się zaszczyceni i bardzo dziękujemy za przyznanie nagrody. Jesteśmy szczęśliwi, że doceniono naszą wieloletnią ciężką pracę na rzecz polskich bezglutenowców. Nasz wkład w zmianę jakości życia polskich bezglutenowców został podkreślony podczas laudacji. Ta nagroda jest dla nas szczególnie wartościowa, gdyż w skład Kapituły Nagrody wchodzą wybitne postacie ze świata medycyny, w tym prof. Renata Górska, prof. Grażyna Rydzewska, prof. Henryk Skarżyński, prof. Jacek Szaflik, prof. Jerzy Woy-Wojciechowski.

Tutaj można obejrzeć krótką relację z uroczystości

Zapraszamy też do przeczytania rozmowy opublikowanej na stronie Instytutu Nagrody Zaufanie Złoty OTIS z Prezes Stowarzyszenia, Małgorzatą Źródlak.

Stowarzyszenie nagrodzone – Złoty OTIS 2018