Wakacyjne oglądanie – udostępniamy nasze webinary

Czy wiesz, co czuje dziecko na diecie bezglutenowej? A może chcesz przypomnieć sobie rolę mikrobioty jelitowej w celiakii? Na te i wiele innych ciekawych tematów zorganizowaliśmy webinary z lekarzami, dietetykami i naukowcami. Zapraszamy członków Stowarzyszenia do ich oglądania!

Jeśli chcesz przypomnieć sobie treść wykładu lub nie uczestniczyłaś/łeś w wydarzeniu – zapraszamy do oglądania! Na czas wakacji udostępniamy członkom Stowarzyszenia nagrania naszych webinarów. Linki do nagrań zostały wysłane za pośrednictwem newslettera do wszystkich osób z opłaconą składką członkowską (za 2022 rok włącznie) i będą dostępne do końca sierpnia.

Stan swoich składek można sprawdzić pisząc maila na adres k.marczewska@celiakia.pl. A wszystkie osoby nienależące do Stowarzyszenia, które chciałyby obejrzeć poniższe wykłady, zapraszamy do zapisania się.

A oto przedstawienie poszczególnych webinarów:

 1. Dieta bezglutenowa – od czego zacząć? 21.07.2020 – produkty dozwolone i zabronione, najczęściej popełniane błędy i pułapki oraz inne kwestie, które pomagają odnaleźć się w bezglutenowym świecie.
 2. ABC bezglutenowej kuchni, 25.08.2020 – podstawowe zasady bezpiecznego przygotowywania bezglutenowych posiłków, jak uniknąć błędów i pułapki, zasady gotowania w praktyce.
 3. Celiakia u dzieci, 19.01.2021 – spotkanie z dr n. med. Andrzejem Stawarskim, wykład o objawach celiakii u dzieci i postępowaniu po diagnozie.
 4. Jak odróżnić bizona od żubra, czyli o diagnostyce różnicowej chorób zależnych od glutenu, 30.03.2021 – wykład dr hab. n. med. Piotra Dziechciarza, opowiedział o diagnostyce różnicowej celiakii, alergii na pszenicę, nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten/pszenicę.
 5. Celiakia – mistrzyni w chowanego, 11.05.2021 – dr hab. n. med. Wojciech Marlicz opowiedział o maskach, jakie przybiera celiakia, objawach, które zazwyczaj nie są z nią kojarzone.
 6. Diagnoza – i co dalej? 22.06.2021 – jak przeorganizować kuchnię w domu, zrobić bezpieczne bezglutenowe zakupy czy dać sobie radę w szpitalach i sanatoriach: życie na diecie w praktyce.
 7. Tajemnice przeciwciał – jak interpretować wyniki badań w celiakii? 29.07.2021 – spotkanie z dr n med. Emilią Majsiak i jej wykład na temat przeciwciał w celiakii: ich klasy, omówienie różnych przypadków (np. stale utrzymująca się transglutaminaza).
 8. Celiakia i emocje – czy można czuć żałobę po chlebie i bułkach? 07.09.2021 – o emocjach w chorobie i jak sobie z nimi radzić opowiedziała Małgorzata Pietras-Mrozicka, psychodietetyczka i psycholog.
 9. Mikrobiota – nasi bracia najmniejsi, 21.10.2021 – prof. dr hab. dr n. med. Ewa Stachowska wprowadziła uczestników w świat mikrobioty i przedstawiła jej wpływ na organizm.
 10. Bez glutenu w Boże Narodzenie i na co dzień, 08.12.2021 – jak przygotować siebie i najbliższych na bezglutenowe święta i poradzić sobie z jedzeniem poza domem.
 11. Bunt? Wycofanie? Smutek? Webinar o emocjach dziecka, 15.02.2022 – Małgorzata Pietras-Mrozicka tym razem skupiła się na emocjach dzieci z celiakią i ich rodziców, radziła jak znaleźć równowagę emocjonalną.
 12. Zdrowa dieta bezglutenowa – jak uchronić się przed niedoborami? 30.03.2022 – spotkanie na temat zdrowego odżywiania na diecie bezglutenowej, potencjalnych niedoborach i zdrowych wyborach żywieniowych.
 13. Dieta i ja wychodzimy z domu, 18.05.2022 – dieta bezglutenowa poza domem – na co zwracać uwagę w restauracjach, by nie zatruć się glutenem, czy można wysłać dziecko na diecie bezglutenowej na zwykły obóz i inne ważne tematy z życia.
Wakacyjne oglądanie – udostępniamy nasze webinary