Warsztaty kulinarne w Warszawie „Trzy chleby” – 29 listopada

29 listopada 2023 r. (środa) w godzinach od 18:00 do 21:00 w Klubokawiarni Sąsiedzka w Wolskim Centrum Kultury przy ul. Działdowskiej 6 w Warszawie odbędą się kolejne bezpłatne warsztaty kulinarne pod patronatem Stowarzyszenia. Na spotkaniu przygotowane zostaną 3 rodzaje chleba bezglutenowego.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres email: k.maniura@wck-wola.pl. W tytule maila prosimy napisać „Warsztaty bezglutenowe”. Grupa jest niewielka (13 osób), dlatego decyduje kolejność zgłoszeń. Wszystkie zostaną potwierdzone mailem zwrotnym. Warsztaty są otwarte również dla osób anglojęzycznych (możliwość tłumaczenia na bieżąco).

Warsztaty kulinarne poświęcone będą przygotowaniu trzech różnych rodzajów bezglutenowego chleba (w tym dwóch chlebów wegańskich). Celem warsztatów jest pokazanie, że można przygotować smaczne chleby bezglutenowe, korzystając z łatwo dostępnych składników. Przepisy zostały starannie dobrane, tak aby chleby były zróżnicowane pod względem smaku, wartości odżywczych oraz czasu ich przygotowania. Natomiast wszystkie są łatwe w przygotowaniu.

Warsztaty poprowadzi członkini naszego Stowarzyszenia, Aleksandra Lewandowska, na co dzień architekt, od ponad 10 lat pasjonująca się bezglutenowym gotowaniem. Przez krótki okres pracowała w kawiarni, gdzie zajmowała się opracowywaniem i testowaniem nowych przepisów na desery i wypieki bezglutenowe.

Klubokawiarni Sąsiedzka będzie bardzo miło, jeśli uczestnicy w ramach podziękowania przyniosą coś bezglutenowego (przekąski lub produkty, które się szybko nie zepsują) lub artykuły plastyczne.

Warsztaty kulinarne w Warszawie „Trzy chleby” – 29 listopada