Emeryt i rencista ma SUPERMOC! 1,5% dla Stowarzyszenia

Jesteś na rencie lub emeryturze? Twój rodzic, babcia lub dziadek są emerytami lub rencistami? Dowiedz się jak w prosty sposób osoby rozliczane przez państwo mogą przekazać 1,5% podatku Stowarzyszeniu.

Wystarczy wypełnić i wysłać do właściwego urzędu skarbowego formularz PIT-OP (pobierz formularz).

Emeryci i renciści są rozliczani przez organy rentowe (nie muszą rozliczać się samodzielnie). Mimo tego każdy z nich może w prosty sposób wskazać organizację pożytku publicznego, której chce przekazać swój 1,5% podatku i to bez konieczności dokonywania skomplikowanych wyliczeń ile on wynosi i bez składania „prawdziwej” deklaracji.  Wystarczy, że w formularzu PIT-OP wskaże nr KRS wybranej organizacji pożytku publicznego.

KRS naszego Stowarzyszenia: 0000273781. Jak wykorzystujemy 1,5%

PIT-OP można wysłać w formie elektronicznej, ale prawdopodobnie dla większości rencistów i emerytów najprościej będzie go wypełnić ręcznie i wysłać tradycyjnie – pocztą.

Wszystkie osoby, które przekazują 1,5% naszemu Stowarzyszeniu zachęcamy do poinformowania swoich rodziców i dziadków o PIT-OP. Wasi bliscy mogą nie wiedzieć, że przysługuje im prawo przekazania swojego 1,5% wybranej organizacji. Być może będą chcieli przekazać go naszemu Stowarzyszeniu?

Emeryt i rencista ma SUPERMOC! 1,5% dla Stowarzyszenia