O celiakii głośno w mediach – radio i telewizja

Dzięki naszej akcji informacyjnej z okazji Międzynarodowego Dnia Celiakii przez cały tydzień o celiakii było głośno w ogólnopolskich mediach. I to jeszcze nie koniec! Zobacz nagrania, posłuchaj audycji.

Nasz komunikat prasowy dotyczący celiakii, jej objawów i wyzwań, z jakimi mierzą się pacjenci, rozesłaliśmy do różnych mediów 13 maja. Temat odbił się szerokim echem i zainteresował bardzo wielu dziennikarzy. Efekt? Powstało kilkadziesiąt tekstów na temat celiakii (wkrótce je udostępnimy), udzieliliśmy wielu wywiadów, a kolejne w planach. Co istotne – problem celiakii pojawił się także w radiu i telewizji. Nasze ekspertki wystąpiły w głównych wiadomościach TVP1: 19.30 oraz w regionalnych programach TVP3 w Warszawie i Białymstoku, w łódzkiej telewizji Toya . Dodatkowo byliśmy obecni w Programie I Polskiego Radia, a także w Radiu Dla Ciebie. Nasze wolontariuszki wystąpiły także w audycjach w radiu w Krakowie i Białymstoku.

I mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec! 🙂 Jesteśmy gotowe, by nadal głośno mówić na temat celiakii, pokazywać problemy, z jakimi się wiąże i rozwiązania, dzięki którym życie z nią stałoby się dla nas łatwiejsze.

1 czerwca – „Pytanie na Śniadanie” TVP2 – link do programu

Polskie Radio Białystok – „Szlachetne Zdrowie”, 21 maja 2024 – posłuchaj

19.30 – główne wydanie wiadomości TVP1, 17 maja 2024

W materiale na temat celiakii wystąpiły: Małgorzata Źródlak, Paulina Sabak-Huzior oraz Daria Kostrzewska-Jafiszow z Zarządu Stowarzyszenia. O kwestiach medycznych mówiła także dr n. med. Katarzyna Kondej-Muszyńska, nasza członkini honorowa.

Link do materiału (od 20 min. i 20 sek. nagrania)

 

TVP3 – Telewizyjny Kurier Warszawski, 17 maja 2024

W nagraniu wzięły udział dr n. med. Katarzyna Kondej-Muszyńska, Paulina Sabak-Huzior oraz Małgorzata Źródlak.

Link do materiału (od 10 min. i 50 sek. nagrania)

Audycja w Programie 1 Polskiego Radia, 16 maja 2024

W programie Artura Wolskiego z cyklu „Eureka” w radiowej Jedynce wystąpiły dr n. med. Katarzyna Kondej-Muszyńska oraz Małgorzata Źródlak.

Link do audycji (od 10 min. i 33 sek. nagrania, wcześniej inny temat programu):

Radio Dla Ciebie, 18 maja 2024

W audycji Conrado Moreno pt. „Przychodnia” w Radiu Dla Ciebie wystąpiły dr n. med. Katarzyna Kondej-Muszyńska oraz Małgorzata Źródlak.

Link do audycji

Audycja Radia Białystok 

W programie wystąpiła dr. n. med. Katarzyna Kondej-Muszyńska oraz Elżbieta Babicz, nasza wolontariuszka w Białymstoku. LINK DO NAGRANIA

Audycja Radia Kraków, 16 maja 2024

W audycji Sylwii Paszkowskiej pt. „Przed hejnałem” wystąpiły Joanna Szymonek i Alicja Koza, nasze wolontariuszki w Krakowie, a także prof. dr hab. n. med. Małgorzata Zwolińska-Wcisło.

Link do audycji

Łódzka telewizja regionalna Toya, 15 maja 2024

W lokalnych łódzkich wiadomościach wystąpiła Katarzyna Gabrysiak z Centrum Diety Bezglutenowej. Wraz z Małgorzatą Gajdą, naszą wolontariuszką w Łodzi, odbyły dyżur ekspercki w Łódzkim Oddziale NFZ.

Link do nagrania (os 12 min. i 5 sek.)

A tutaj są linki do artykułów, które ukazały się w mediach z okazji Międzynarodowego Dnia Celiakii. Jest ich naprawdę dużo!