Bezglutenowa pomoc dla Ukrainy – Punkt Kontaktowy Gluten Free

Nasze Stowarzyszenie koordynuje pomoc dla rodzin  na diecie bezglutenowej z Ukrainy. Od wybuchu wojny jesteśmy w kontakcie z Ukraińskim Stowarzyszeniem Osób z Celiakią. Chcesz pomóc? Dowiedz się jak.

Zbieramy produkty, które trafią bezpośrednio do osób na diecie bezglutenowej w Ukrainie i do tych, którzy przyjeżdżają do Polski – zobacz, co jest potrzebne.

Ulotka informacyjna po ukraińsku, polsku i angielsku na temat diety bezglutenowej – do pobrania i przekazywania do wszystkich punktów pomocy dla uchodźców z Ukrainy* 

Jeśli chcesz przyjąć osobę z Ukrainy na diecie bezglutenowej do domu:

Stworzyliśmy Punkt Kontaktowy Gluten Free. Pod adresem pomocukrainie@celiakia.pl zbieramy adresy osób z całej Polski, które chcą zaopiekować się rodziną, w której dziecko lub osoba dorosła jest na diecie bezglutenowej. Nasi wolontariusze w regionach będą koordynować pomoc w zaopatrzeniu w żywność bezglutenową dla tych osób.

Jeśli już gościsz osobę na diecie bezglutenowej:

Prosimy też o kontakt wszystkie osoby, które przyjęły już uchodźców na diecie bezglutenowej, by kontaktowały się z nami pod tym adresem Stowarzyszenia lub pod numerem telefonu Centrum diety Bezglutenowej:  tel.: (22) 253 04 97.

Jeśli masz możliwość przewiezienia żywności, leków i innych podstawowych produktów na Ukrainę:

Prosimy o kontakt  – przekażemy bezpłatnie wszelką potrzebną pomoc związaną z dietą bezglutenową.

*Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu ulotki Paniom: Annie i Marcie.

Bezglutenowa pomoc dla Ukrainy – Punkt Kontaktowy Gluten Free